Neviditelní - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Neviditelní

Jiří Langmajer (Ivan Laušman)

Jiří Langmajer

Datum narození: 3.6.1966
Znamení: blíženec

Charakteritika postavy Ivana Laušmana: Bývalý podvodník a lobbista, budoucí Spasitel. Jestliže se v budoucnu bude používat rčení „česká poctivost“ či „česká bojovnost“, bude to především jeho zásluha. Ale cesta k tomu je ještě dlouhá.

Jiří Langmajer je český divadelní, filmový a televizní herec. Na Pražské konzervatoři v letech 1981–1987 vystudoval hudebně-dramatický obor. Již během studií ho režisér Karel Smyczek obsadil do nezanedbatelných rolí v seriálu Třetí patro či filmu Proč?... více o herci Jiřím Langmajerovi.


Lenka Vlasáková (Doktorka Mráčková)

Lenka Vlasáková

Datum narození: 27.4.1972
Znamení: beran

Charakteritika postavy Doktorky Mráčkové: Šedá eminence a žena dvou tváří, která provozuje přírodní aqua lékárnu, jež vydává za obyčejnou akvaristiku. Jako dvojitý agent slouží vodníkům i Vatikánu a ještě je na to hrdá, protože prý udržuje stabilitu.

Lenka Vlasáková je často obsazovaná česká filmová a divadelní herečka. Mezi její velké filmové role patří Tereza z Paralelních světů a Českým lvem oceněná Lea ze stejnojmenného filmu (1997). Hrála také v mnoha televizních inscenacích a seriálech... více o herečce Lence Vlasákové.


Jiří Bartoška (Hubert Vydra)

Jiří Bartoška

Datum narození: 24.3.1947
Znamení: beran

Charakteritika postavy Huberta Vydry: Mocný muž, který má nad stolem portrét Babiše. Jako on chce ovládat celé jedno odvětví a postupně se mu to i daří. Je předsedou českého vodnictva a kandiduje do Sladkovodní aliance. Utajení mu vyhovuje, protože je praktické pro byznys.

Jiří Bartoška je český herec a filmový organizátor. Po studiích na brněnské JAMU asi rok hrál v brněnském Divadle na provázku (Husa na provázku), poté v roce 1973 přesídlil na sever Čech do ústeckého Činoherního studia odkud pak v roce 1978 přešel do pražského Divadla Na zábradlí. V roce 1991 z tohoto divadla odešel společně s mnoha svými kolegy herci do nově založeného Divadla Bez zábradlí, kde působí dodnes... více o herci Jiřím Bartoškovi.


Ivana Chýlková (Nora Vydrová)

Ivana Chýlková

Datum narození: 27.5.1963
Znamení: blíženec

Charakteritika postavy Nory Vydrové: Vodnice po pětadvacetiletém manželství. Zdatná konspirátorka, která podporuje svého muže a synka jak jen to jde.

Ivana Chýlková je česká filmová a divadelní herečka. Absolvovala Státní konzervatoř v Ostravě, poté byla přijata na katedru herectví Divadelní fakulty AMU v Praze, jejíž studium dokončila v roce 1985... více o herečce Ivaně Chýlkové.


Kryštof Hádek (Robert Vydra)

Kryštof Hádek

Datum narození: 10.3.1982
Znamení: ryba

Charakteritika postavy Roberta Vydry: Prominentní synek mocného muže, který má náročný úkol: najít si holku se stoprocentním aquagenem a zplodit stoprocentní vnoučata. Jenže stoprocentních vodnic je už dnes málo…

Kryštof Hádek je český herec, bratr herce Matěje Hádka. Mezi jeho nejznámější filmové role patří četař Vojtíšek z filmu Tmavomodrý svět z roku 2001 režiséra Jana Svěráka. Hlavní roli ztvárnil ve snímku 3 sezóny v pekle režiséra Tomáše Mašína z roku 2009. Za tuto roli obdržel ocenění Český lev za mužský herecký výkon v hlavní roli... více o herci Kryštofu Hádkovi.


Luděk Sobota (Eduard Baretti)

Luděk Sobota

Datum narození: 27.5.1943
Znamení: blíženec

Charakteritika postavy Eduarda Barettiho: Vodník z přesvědčení. Písmák, buditel a vodnické svědomí. Všem připomíná, že posláním vodníků je chránit vodu a ne s ní kšeftovat. Chce coming out a převzít zodpovědnost za vodu. Je trochu zmatkář, ale podstatné věci vidí velmi správně.

Luděk Sobota je český herec, bavič, scenárista a režisér. Od záři 2010 hrál v televizním komediálním seriálu Okresní přebor jako Václav Orel, kde zastává funkci předsedy klubu TJ Slavoj Houslice... více o herci Luďku Sobotovi.


Barbora Poláková (Monika)

Barbora Poláková

Datum narození: 3.10.1983
Znamení: váha

Charakteritika postavy Moniky: Laušmanovo děvče, které veškerou moudrost načerpalo z lesklých časopisů. Ač jí to nikdo nevěří, Laušmana skutečně miluje. Naučíme se od ní, že když je člověk upřímný a úmysly má čisté, vzdělání z lifestylových časopisů úplně stačí.

Barbora Poláková je česká herečka a zpěvačka. Narodila se roku 1983 v Kolíně. V mládí se věnovala krasobruslení. V roce 2012 se účastnila televizní taneční soutěže StarDance ...když hvězdy tančí... více o herečce Barboře Polákové.


Simona Babčáková (Komisařka Jará)

Simona Babčáková

Datum narození: 21.2.1973
Znamení: ryba

Charakteritika postavy Komisařky Jaré: Neúplatná a obávaná vyšetřovatelka, jejímž hlavním cílem je dopadení a usvědčení Laušmana. Jak ale víme, ulovit lobbistu je těžší, než se na první pohled zdá.

Simona Babčáková je česká herečka. Vystudovala Zlínskou školu umění, improvizačnímu umění se učila u Jaroslava Duška... více o herečce Simoně Babčákové.


Lukáš Příkazký (Inspektor Standa Trpělka)

Lukáš Příkazký

Datum narození: 1985
Znamení:

Charakteritika postavy Inspektora Standy Trpělky: Povolali ho až z Králík, protože není uplacený. Představuje si, že policie stíhá a usvědčuje zločince, se kterými není nijak propojená, prostě je mladý a naivní.

Lukáš Příkazký je český herec a skladatel... více o herci Lukáši Příkazkém.


Kristýna Liška Boková (Johana Baretti)

Kristýna Liška Boková

Datum narození: 23.7.1981
Znamení: lev

Charakteritika postavy Johany Baretti: Matka je kdesi na útěku, otec – aspoň jak se zdá – Eduard. Kdyby nebyla vodnicí, byla by úplně normální holkou.

Kristýna Liška Boková je česká herečka a tanečnice. Svůj filmový debut zaznamenala ve filmu Horem pádem v roce 2004 a mezi její výrazné role patří například postava učitelky Lenky Pivoňkové ve filmu Občanský průkaz z roku 2010... více o herečce Kristýně Liška Bokové.


Jaromír Dulava (Otec Voda)

Jaromír Dulava

Datum narození: 18.12.1960
Znamení: střelec

Charakteritika postavy Otce Vody: „Zatracen buď Herodes a zatracena Salome a jejich potomkům budeme se mstít a topiti je po všechny dny až do velkého soudu. Kámen.“ Vodnický kněz, budoucí aquabiskup.

Jaromír Dulava je český herec. Ve filmu je nejvíce znám díky svému účinkování ve snímcích Černí baroni a Stůj, nebo se netrefím či v televizním seriálu Místo nahoře... více o herci Jaromíru Dulavovi.


Marian Roden (Biskup Láska)

Marian Roden

Datum narození: 31.5.1964
Znamení: blíženec

Charakteritika postavy Biskupa Lásky: „Oba chceme pokračování slibně rozjeté kariéry, pane Sikorský. Ja chci do Vatikánu, vy na Atol. Přece si to vzájemně nezkazíme!“

Marian Roden je český herec. Pochází ze staré herecké rodiny Rodenů. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka. Spolu se svým bratrem Karlem Rodenem hraje v Divadle Komedie... více o herci Marianu Rodenovi.


Richard Stanke (Viceprezident SA Sikorský)

Richard Stanke

Datum narození: 12.1.1967
Znamení: kozoroh

Charakteritika postavy Viceprezidenta Sladkovodní aliance Sikorského: „Vodní národ čeká renesance, pane biskupe, církev už jen pomalý zánik. Víte proč? My světu nabídneme vodu. Co nabízíte vy?“

Richard Stanke je slovenský herec a dabér. Dabuje již od svých sedmi let. Herectví studoval na Vysoké škole múzických umění. Je členem činohry Slovenského narodného divadla... více o herci Richardu Stankem.


Radek Holub (Krysa)

Radek Holub

Datum narození: 22.8.1968
Znamení: lev

Charakteritika postavy Krysy: Je mu asi 700 let a žije v labyrintu pod Vyšehradem. Chtěl by zemřít, protože už všechno slyšel a je to furt dokola, ale jako správný katolík si život vzít nemůže. Hlídá divnou vodu a zbožňuje Michala Tučného.

Radek Holub je český herec, manžel herečky a zpěvačky Barbory Hrzánové, se kterou má syna Antonína... více o herci Radku Holubovi.